logo_spsk4.png

Blog

Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Krewni uczniów, Nauczyciele i Pracownicy, Absolwenci, Przyjaciele i Sympatycy Stowarzyszenia

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie możesz przekazać 1% swego podatku należnego za rok 2016 na rzecz organizacji pożytku publicznego. Sam zdecyduj o 1% swojego podatku i przeznacz go na rzecz dobra wspólnego, jakim jest edukacja dzieci i młodzieży, aktywizacja środowisk wiejskich i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Przekaż 1% na rzecz  naszej  szkoły.

Możesz to uczynić za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich – pozarządowej organizacji pożytku publicznego, która realizuje te cele m.in. poprzez prowadzenie bezpłatnych szkół: podstawowych, podstawowych integracyjnych, gimnazjów, gimnazjów integracyjnych, gimnazjów specjalnych, liceów ogólnokształcących, zawodowych szkół specjalnych i szkół specjalnych przysposabiających do pracy na terenie całej Polski, w miastach i na wsiach.

Przekazując 1% podatku na rzecz naszej szkoły nic nie tracisz, a staniesz się powodem radości wielu dzieci w naszej szkole, szczęśliwych z posiadania tak życzliwych i hojnych Przyjaciół, którzy pomogli zrealizować ich marzenia o dobrej szkole.

PIT 37 – należy wpisać:

  • w pozycji 137 – KRS 0000044175
  • w pozycji 138 – przekazywaną kwotę
  • w pozycji 139 – nazwę szkoły oraz miejscowość, w której znajduje się szkoła, którą chcemy wesprzeć
  • w pozycji 140 – zaznaczyć to pole aby wyrazić zgodę na przekazanie swojego imienia, nazwiska, adresu oraz kwoty z pozycji 138
  • w pozycji 141 – dodatkowe informacje ułatwiające kontakt z płatnikiem, takie jak telefon lub email

Analogicznie w innych zeznaniach podatkowych:

  • PIT 36 – w pozycjach: 329 – 333
  • PIT 36L – w pozycjach: 97 – 101
  • PIT 38 – w pozycjach: 57 – 61
  • PIT 28 – w pozycjach: 134 – 138

WZÓR

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId46e9ee8656

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

 

Z poważaniem Dyrekcja Szkoły

21.02.2018 godzina 17.00 Bachledówka

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeIda3e9dc46a4

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”
Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

22 stycznia 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole przedszkolu "najpiekniejszy dzień w roku", bowiem swoje święto obchodziły osoby, które na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. Dzień rozpoczął się Mszą Świętą a następnie odbyła sie krótka akademia i występy artystyczne, ponieważ w ten sposób uczniowie klas I-III oraz przedszkola chcieli wyrazić swoją wdzięczność za trud i oddanie oraz wszystko to, co otrzymują od swoich babć i dziadków.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId28725b537a

Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły składają Wam najserdeczniejsze życzenia.
Niech ten świąteczny czas będzie pełen pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Niech nadchodzące Święta
będą dla Was niezapomnianym czasem
spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień,
aby odbyły się w spokoju i radości,
wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób.

W ostatnim dniu szkolnym przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność szkolna uczestniczyła w akademii upamiętniającej narodzenie Jezusa Chrystusa. Następnie wszystkie klasy oraz nauczyciele uczestniczyli w koncercie kolęd, by w świątecznej atmosferze udać się na klasowe wigilie .

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId3aebcba4e4

 

18 grudnia 2017r. był wyjątkowym dniem dla całej społeczności szkolnej, bowiem Metropolita krakowski Abp. Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy Świętej w kościele na Bachledówce a także uczestniczył w poświęceniu nowej części budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz nadaniu przedszkolu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem imienia św. Jana Pawła II.
To była bardzo podniosła i piękna uroczystość. Po Mszy Świętej odbyła się przepiękna akademia przeplatana z tańcami i muzyką góralską. Dziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy szkoły, głos zabrał także Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. Pod koniec tego dnia pracownicy szkoły połamali się opłatkiem z Panią Prezes oraz pozostałymi gośćmi zaproszonymi w nasze skromne progi. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej wielkiej i jakże ważnej dla nas uroczystości.

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId00ac0a528c