logo_spsk4.png

Blog

To już dziś, możemy śmiało powiedzieć ŻEGNAJ szkoło, WITAJCIE wakacje!
Dzisiejszy dzień kończący rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą a następnie na sali gimnastycznej odbyła się akademia i wręczono świadectwa z paskiem. Po oficjalnej części odbyły się spotkania w klasach. Zakończenie roku szkolnego to czas, w którym pojawia sie radość, uśmiech ale też łzy wzruszenia podczas podziękowań i rozstań.

Życzymy Wam, by te wakacje były radosne, słoneczne a przede wszystkim bezpieczne. Dziękujemy za cały rok, za ciężką pracę, a teraz czas na odpoczynek!

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId561d12e788

Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach. Zaburzeni intelektualnie żyją wśród nas. Często różnią się wyglądem, sposobem zachowania, wymowy.
7 czerwca 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. O godzinie 12:00 odbyła się Msza Święta, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Świętowanie tego dnia odbyło się tym razem w formie ogniska oraz zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli wiele radości uczestnicząc w grach oraz wyścigach grupowych. To poprzez takie spotkania osoby niepełnosprawne i ich rodziny wychodzą z domów i starają się normalnie funkcjonować. To był bardzo miły dzień, pełen słońca, słodkości i dobrej zabawy!

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId25eef63025

Dnia 28 maja odwiedzili nas zawodowi strażacy ze Straży Pożarnej w Nowym Targu. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom - w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId74f3efb5e0

XVI PIELGRZYMKA

 INTEGRACYJNA

 BACHLEDÓWKA-

  LUDŹMIERZ

26 maja 2018 r.

Program pielgrzymki:

8.50 - zbiórka na placu przed kościołem Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce,

9.15 - błogosławieństwo pielgrzymów.

9.30 - wyjście z kościoła,

11.00 - 11.40 - odpoczynek przy kościele w Skrzypnem

13.15 - 13.50 - odpoczynek przy kościele w Maruszynie

15.00 - uroczysta Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Gaździny Podhala w Ludźmierzu.

                         

Do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w taki sposób modlitwy. Z powodów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w pielgrzymce w sekretariacie szkoły pod numerem 18 -26- 58 -134 do dnia 21maja  2018roku.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId62a476b0ff

 

16 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Regionalny. Z tej okazji w budynku naszej szkoły pojawiło się wiele elementów związanych z regionalizmem. Uczniowie oraz cala społeczność szkolna ubrała się w stroje góralskie lub przyozdobili swoje ubrania gralskimi elementami. Dzień ten był kolorowy i pełen wrażeń. Lekcje prowadzone były gwarą, a zgłoszone dzieci brały udział w konkursie "Góralskie czytanie". Na sali gimnastycznej zorganizowano warsztaty, podczas których mogliśmy zobaczyć jak robi się wełniane rękawiczki, jak przyprawia się strzępki do smatki, jak się wyszywa, maluje obrazy oraz robi moskole, które potem mogliśmy smakować. Jesteśmy dumni, że możemy przekazywać naszą tradycję młodszym pokoleniom oraz szczęśliwi, że nasi uczniowie z chęcią dołączają do promowania naszego pięknego Podhala.

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId28c478a16b