logo_spsk4.png

Blog

Drodzy Rodzice. Dzień 13.10.2017r. (jutro) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Wszyscy razem obchodzimy Dzień Nauczyciela. Wszyscy spotykamy się o godzinie 9:00 w kościele na Bachledówce, gdzie zostanie odprawiona Msza Św. Następnie wszyscy zjeżdżamy na akademię do szkoły. Odjazdy będą ok. godziny 11:30.Uczniowie przychodzą bez plecaków i ubrani na galowo.

 

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Uczniowie mieli możliwość oddać swój głos na wybranego kandydata. Ich wyniki pozwoliły na ustalenie składu samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Wszystkim wybranym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy. Samorząd klas młodszych: 1. Przewodnicząca: OLIWIA DOMAGAŁA 2. Zastępca: MONIKA FLORYN 3. Skarbnik: ANNA KLUŚ Samorząd klas starszych: 1. Przewodnicząca: MARTA DOMAGAŁA 2. Zastępca: GABRIEL LICHAJ 2. Zastępca:: JAN PYRA 3. Sekretarz: NATALIA MROWCA 3. Sekretarz: EWELINA ZARYCKA 3. Sekretarz: MAŁGORZATA PISZCZÓR

View the embedded image gallery online at:
http://www.spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId19a940bc97

 

 Głosowanie odbywa się na stronie www.empik.com/biblioteki, Uczestnik Konkursu wykorzystuje dane logowania do strony pod adresem empik.com.

  1. LOGUJEMY SIĘ NA STRONIE empik.com
  2. WYBIERAMY ZAKŁADKĘ TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ
  3. SZUKAMY NASZEJ SZKOŁY: KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI SPSK
  4. (OKŁADKA OSKAR I PANI RÓŻA- PATRYCJA BANDYK I PIOTR LIPIEŃ)
  5. KLIKAMY ZAGŁOSUJ NA SZKOŁĘ
  6.  CZYNNOŚĆ POWTARZAMY CODZIENNIE AŻ DO 22.10.

DZIĘKUJEMY

DO WYGRANIA :

Pakiet 1000 książek, wybranych przez Laureata z listy tytułów przekazanych przez Organizatora, po ogłoszeniu wyników Konkursu.

Warszawa, 18września 2017 r.

 

Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka” – największego programu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.  Zapraszamy szkoły z całej Polski do udziału w tym bezpłatnym programie.

Wraz z początkiem roku szkolnego, już po raz IX, wystartowała „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Ta znana i ceniona przez nauczycieli ogólnopolska akcja edukacyjna, skierowana jest do pierwszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest pokazanie dzieciom jak, podczas codziennych aktywności, uniknąć zagrożeń i zadbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo. Uczestnictwo szkół w programie jest w pełni bezpłatne. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji
i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji.

Mały człowiek w wielkim świecie

Pierwsza klasa to czas, gdy dziecko wkracza w wielki świat, nie zawsze dobrze mu znany. Pojawiają się nowe sytuacje, które dla małego człowieka stanowią ogromne wyzwania. Pierwszesamodzielne krokiw drodze do i ze szkoły, nowe sytuacje społeczne w rzeczywistym i wirtualnym świecie, samodzielne pobyty w domu, czy zabawy z kolegami na podwórku. Zagrożenia mogą pojawić się niespodziewanie i wszędzie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie pierwszoklasistów do nowych sytuacji. „Dzieci są ciekawe świata. Ale bardzo często zdarza się, że podczas jego odkrywania, zapominają o swoim bezpieczeństwie. W życiu pierwszoklasistów pojawia się również wiele zupełnie nowych sytuacji, w których nie zawsze wiedzą, jak postąpić. Dlatego szkoła, którą kieruję, od wielu lat przystępuje do programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jego treści są merytoryczne, a forma ich przekazania bardzo przyjazna dla dzieci. Ogromną zaletą jest fakt, że udział w programie jest całkowicie bezpłatny” – powiedziała Wioletta Krzyżanowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 323 w Warszawie.

 

Cel i materiały Akademii Bezpiecznego Puchatka

Celem „Akademii Bezpiecznego Puchatka” jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych. Każda ze szkół, która zadeklaruje udział w programie, otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych – płytę CD zawierającą materiały dla nauczycieli wraz ze scenariuszami zajęć lekcyjnych, atrakcyjne graficznie książeczki z propozycją edukacyjnych zabaw oraz poradami dla dzieci
i rodziców, a także certyfikat potwierdzający udział szkoły w programie. Podczas zajęć realizowanych przez nauczycieli, dzieci dowiadują się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zostały również uzupełnioneo tematykę związaną z pierwsząpomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Cały program opracowany został przez wykwalifikowanych pedagogów – metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak zgłosić szkołę do programu?

Udział szkół w programie jest całkowicie bezpłatny, a sam proces bardzo krótki i prosty. Zgłoszenia dokonuje dyrektor lub nauczyciel poprzez wypełnienie formularza na stronie:

https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy. Każda z zapisanych szkół otrzyma bezpłatny pakiet edukacyjnych materiałów. Po zrealizowaniu zajęć, dzieci biorące udział w programie „AkademiaBezpiecznego Puchatka” przystępują do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, utrwalającego pozyskaną wiedzę i sprawdzającego jej poziom. Każda szkoła biorąca udział w programie nabywa też prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

„W miarę jak dziecko dorasta, staje się coraz bardziej aktywnym uczestnikiem ruchu drogowego. Może być rowerzystą, motorowerzystą, w końcu osiąga wiek kiedy zdobywa upragnione prawo jazdy. Zanim to jednak nastąpi musi przejść określoną ścieżkę edukacyjną, dla własnego bezpieczeństwa nauczyć się zachowań podstawowych np. na co zwracać uwagę przechodząc przez jezdnię, kiedy wolno mu poruszać się jezdnią, czy warto nosić elementy odblaskowe. Wszystkie te informacje, jak również wiele innych, znalazły się w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Zajęcia z wychowania komunikacyjnego w szkołach, to ważna inwestycja w bezpieczeństwo dziecka, dlatego Policja zdecydowała się wspierać ten program” – powiedziała
mł. insp. Agata Krysiak z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Więcej informacji udziela:

Michael Bridge Communication – Agencja PR:

Julia Walczewska                                                                             Anna Zawistowska

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 516 168 873                                                                                tel. 533 337 960

Akademia Bezpiecznego Puchatka:

Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Maspex

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 33 870 82 04

 

Koordynator programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Paulina Pasieka, Młodszy Specjalista ds. PR
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 (33) 870 82 06

 

O Programie

Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest od 8 lat przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji. Do tej pory w programie wzięło udział łącznie około 1 750 000 dzieci.

 

Drodzy Rodzice!

Witamy Was w nowym roku szkolnym. Cieszymy się, że jesteście z nami. Dziś oddajemy w Wasze ręce pierwszy biuletyn po wakacjach.

Biuletyn jest do pobrania, wystarczy kliknąć na poniższy link.

 

BIULETYN

Drodzy Rodzice!
Informujemy, że w dniu 12.09.2017r (tj. wtorek) o godz. 17:00 odbędzie się wywiadówka szkolna. Bardzo prosimy Państwa o obecność, ponieważ zostaną omówione istotne sprawy związane z organizacją roku szkolnego 2017/2018.
Do zobaczenia,
Dyrekcja oraz Nauczyciele.