logo_spsk4.png

Charakterystyka grup

Charakterystyka grup przedszkolnych

Grupa  0a

Grupa 0a liczy 12przedszkolaków w tym troje dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzieci uczęszczające do tej grupy są żywe, aktywne i dobrze radzą sobie   z czynnościami samoobsługowymi oraz z chęcią ze sobą współpracują.

Wychowawca: mgr Anna Bandyk

Wspomaganie: mgr Danuta Wróbel

Pomoc: Małgorzata Wiącek

Grupa 0b

Grupa 0b to bardzo wyjątkowe dzieci  o wyraźnych osobowościach i silnych charakterach. Bardzo dobrze się z nimi współpracuje, gdyż od początku są zdecydowane i wiedzą, co chcą robić. Liczy 14 dzieci; 6 chłopców i 8 dziewczynek.

Wychowawca: mgr Marta Pazdur

  

grupa 0c

Grupa 0c jest jedną z najstarszych i liczy 21 roześmianych przedszkolaków, które za rok pójdą do   I klasy.  Wrzesień jest miesiącem , w którym dzieci wzajemnie się poznają, gdyż do grupy dołączyli rówieśnicy z Czerwiennego Dolnego. 

Wychowawca: mgr Ewa Giełczyńska-Konica

 

Grupa I

 Jest najmłodszą grupą w całym przedszkolu. Liczy 26 osób w tym 10 chłopców i 16 dziewczynek. Dzieci z tej grupy chętnie uczą się zasad współżycia, samodzielności oraz zawierania nowych znajomości. Dzieci te  uwielbiają się bawić. Czasami tylko zakręci się łezka w oku, ale panie robią wszystko, aby przegonić smutne myśli.

Wychowawca: mgr Ewelina Król-Zahora

Pomoc: pani Renata Stoch

 

Grupa III

Do grupy uczęszczają dzieci 3,4-letnie; 12 dziewczynek i 11 chłopców. Każdego dnia dzieciaki chętnie odkrywają przedszkole. Dużo radości sprawiają im spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowują pokłady  energii. Po intensywnej pracy     i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywają, słuchając muzyki lub bajek.

Wychowawca: Jadwiga Jędrol/ pomoc: Teresa Rączka

 

Grupa II jest wyjątkowa, ponieważ jest grupą integracyjną.  Przedszkolaki z tej grupy bardzo chętnie uczęszczają do przedszkola. Najbardziej lubią zabawy ruchowe oraz zabawy na placu zabaw.                             Z zainteresowaniem słuchają także zajęć dydaktycznych organizowanych przez nauczyciela.  Z przyjemnością uczą się wierszyków i piosenek. W przedszkolu zdobywają nowe doświadczenia,  zawierają pierwsze przyjaźnie.

Wychowawca: mgr Małgorzata Witek

Wspomaganie: Ewelina Bittmar

Pomoc: Agnieszka Kalisz

Grupa IV

Dzieci z tej grupy są bardzo ciekawe świata. Chętnie aktywnie się uczą a powoli przyzwyczajają się również do słuchania i pracy w ciszy. Lubią zabawy na sali gimnastycznej i na świeżym powietrzu. Nie brak im też pomysłów w czasie dowolnych zabaw. Dzieciaki zaczynają zawierać nowe przyjaźnie i chętnie razem współpracują. Myślę, że ogromny zapał i energia jaka w nich drzemie przyczynią się do wielu sukcesów pedagogicznych.  Grupa IV liczy 16 dzieci; 8 chłopców i 8 dziewczynek .

Wychowawca: mgr Alina Kubacka

Pomoc: pani Krystyna Staszel  

 

Grupa V

 Grupa V jest grupą integracyjną liczącą 18 dzieci. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola. Najbardziej lubią zajęcia muzyczne. Chętnie biorą udział w przedstawieniach.

Wychowawca; mgr Anna Wójciak

Wspomaganie; mgr Anna Sójka

Pomoc:  Karolina Bartoszek

 

 

Grupa VI

Grupa VI liczy  szesnaścioro dzieci w tym 5 chłopców i 11 dziewczynek . Przedszkolaki uczęszczające do tej grupy to bardzo żywe i wesołe dzieciaczki. Szybko nawiązali ze sobą kontakt i uwielbiają wspólne zabawy.

 

Wychowawca: Joanna Fasiczka

Pomoc: Józefina Brenkus

 

 

 

 

Dla rodziców

  • Adaptacja dzieci

    Adaptacja dzieci w przedszkolu...

     

    Dzień, w którym dziecko rozpoczyna edukację przedszkolną jest przełomowym momentem w jego życiu. Musi rozstać się z rodzicami  i w nowym środowisku poradzić sobie samo z różnymi problemami.

    Read more