logo_spsk4.png

W duchu poszanowania drugiego człowieka - działalność ZHP

ZHP w Czerwiennem to nie tylko zuchy. Wszystko zaczęło się od roku 2012 kiedy to druh Paweł Sznajder założył drużynę Zawrat. W ciągu prawie trzech lat działalności należało do niej około 35 osób. Obecnie drużyna przeżywa czas reorganizacji i przygotowuje się na przyjęcie nowych harcerzy i harcerek, którzy przejdą do nich z młodszej gromady Orlęta.

Na zdjęciach widzimy uczestniczki 20 Pielgrzymki Harcerskiej na Jasną Górę. Odbyła się ona w maju 2015 roku. Była to okazja by u stóp Czarnej Madonny zawierzyć się na nowo Bogu, a także modlić się w intencjach osób, które szczególnie o tą modlitwę prosiły.

Gromada zuchowa Orlęta. Działa w naszej szkole od września 2013 roku. Do gromady, której bezpośrednim zwierzchnikiem jest Hufiec Podhalański, należy obecnie 25 zuchów. Są to uczniowie klas 1-5 szkoły podstawowej. Na zdjęciach widzimy jak wyglądała jedna ze zbiórek. Połączona była ona z drugim nocowaniem na Bachledówce. Zuchy wykonywały z masy solnej figurki Mortona-małego przyjaciela i wiernego towarzysza przygód Hortona. To właśnie z nimi nasze zuchy spędzały kolejne zbiórki, gdyż byli ich całorocznymi bohaterami.